fundusze europejskie
fundusze europejskie

Subito Advising

 

Fundusze norweskie - dotacje na projekty norweskie


 

fundusze norweskieW związku z podpisanymi w dniu 20 grudnia 2017 roku Memoranda of Understanding, na początku 2019 roku mają zostać uruchomione pierwsze nabory wniosków III edycji Funduszy norweskich i EOG (2014-2021). Alokacja dla Polski na dotacje norweskie w wysokości 809,3 mln euro daje szanse na pozyskanie wsparcia finansowego dla zaplanowanych na najbliższe lata inwestycji, które nie doczekały się współfinansowania ze środków unijnych. Ze względu na fakt, iż najbardziej popularne działania/osie priorytetowe Programów Operacyjnych UE na lata 2014-2020 są już na wyczerpaniu, a budżet UE na lata 2021-2027 jest dopiero w fazie planowania i pierwsze środki w ramach kolejnej perspektywy finansowej zostaną uruchomione nie wcześniej niż w 2022/2023 roku, środki norweskie stanowią doskonałą alternatywę dla polskich podmiotów.

W ramach trzeciej edycji tych funduszy zaplanowano alokacje na najbardziej popularne obszary w następujących wysokościach (w miarę ogłaszania kolejnych konkursów, pod poszczególnymi obszarami zamieszczamy linki do naszej oferty wsparcia):

- rozwój przedsiębiorczości i innowacje – 85 mln euro,

- rozwój lokalny – 100 mln euro,

- badania – 110 mln euro,

- edukacja – 20 mln euro,

- środowisko, energia i zmiany klimatu – 140 mln euro,

- kultura – 75 mln euro,

- zdrowie – 20 mln euro.

Dla kogo fundusze norweskie? Przede wszystkim dla przedsiębiorców z sektora MŚP, jednostek samorządu terytorialnego, szkół, uczelni, organizacji pozarządowych, instytucji kultury oraz zakładów opieki zdrowotnej.

Nasza firma w związku z bogatym doświadczeniem zdobytym w ramach dwóch poprzednich edycji Funduszy Norweskich, z entuzjazmem oczekuje na uruchomienie konkursów w ramach nowej alokacji NMF/MF EOG, w której dla różnego typy podmiotów będzie dostępna dotacja norweska. Pośród blisko 30 opracowanych przez nas dokumentacji aplikacyjnych dla tych środków w obszarach kultury i zdrowia znalazły się takie projekty norweskie jak: inwestycyjne, jak również wydarzenia kulturalne czy programy profilaktyki zdrowotnej. Dla 6 projektów z obszaru kultury i 1 dla ochrony zdrowia świadczyliśmy usługi kompleksowo, tj. opracowaliśmy koncepcję projektu, znaleźliśmy i zakontraktowaliśmy partnera z Norwegii (gdy było to wymagane), przygotowaliśmy dokumentację aplikacyjną i świadczyliśmy usługę zarządzania finansowego. Każdy z tych projektów został z sukcesem wdrożony i rozliczony, a kontrole na miejscu przeprowadzone dla części z nich nie wykazały nieprawidłowości.

                Zachęcamy do podjęcia współpracy z nami już teraz, tak by zapewnić sobie pierwszeństwo w zakresie przygotowania koncepcji projektu do wymogów dofinansowania (tj. możliwie jak najszybciej po opublikowaniu wytycznych programowych), a następnie zapewnić sobie skuteczne wsparcie w pozyskaniu środków na preferowane inwestycje/przedsięwzięcia. Im szybciej podejmą Państwo decyzję o współpracy, tym szerszy zakres usług będziemy mogli zaoferować i łatwiej będzie uzyskać pożądany pułap punktowy w ramach konkursu. Na odpowiednio wczesnym etapie oferujemy wsparcie w poszukiwaniu partnera z Norwegii/Islandii (nawiązując kontakt bezpośredni w języku angielskim, a także utrzymując relacje z naszymi istniejącymi kontaktami w Norwegii) oraz dopracowaniu koncepcji projektu zgodnej z oczekiwaniami klienta i wytycznymi programowymi.

                Na etapie wdrażania projektu dopuszczamy również nasz udział w spotkaniach z udziałem norweskiego/islandzkiego partnera projektu w kraju i zagranicą.

 

Dane kontaktowe


ul. Kolejowa 15/17
01-217 Warszawa, Polska

 

Godziny otwarcia biura
pon - pt: 8:00 - 16:00
 

Kontakt:
+48 22 632 21 49